Albania – moje trasy

GR_2683

Albania zmienia się szybko, szybciej niż nadążam opisać moje poprzednie wyjazdy. Dlatego teraz – na szybko wstawiam opis moich tras rowerowych po tym kraju.

Pierwsze wrażenia – wrzesień 2015

Poniżej zaznaczyłem trasę naszej pierwszej podróży rowerowej po Bałkanach. Część trasy przejechaliśmy koleją, co łatwo zauważyć po prostych odcinkach na poniższej trasie. Ten wyjazd ilustruje następująca galeria

Tęsknimy za Albanią – wakacje 2015, 3000 kilometrów po Bałkanach

Kolejny fragment to trasa naszej 44 dniowej Bałkańskiej eskapady z 2015 roku. Jak na razie prezentuję jej fragment, gdzie przejeżdżamy Albanię w drodze na Peloponez:

Podczas tej samej wyprawy powrót przez Albanię trwał dłużej i zobaczyliśmy parę klasyków na które nie wystarczyło czasu dwa lata wcześniej: Tirana, Berat, PN Lures:

Galeria Albania 2015

Nad spokojną taflą Prespy.Za darmo :)Początek drogi SH 72, obok miejsce kultu derwiszów.Kosmiczne pejzaże na trasieGdzie nauczyliście się albańskiego - pytał nas ten pan. Potem zaprosił na herbatę.Kanion rzeki Osum w okolicach Corovode.Berat - UNESCOBizantyjski kościółek na trasie na północ od Berat.Okolice Berat - zagłębie ropy.